• توجه: این آموزش برای تمامی مودم های ADSL موجود در بازار قابل اجرا می باشد، اما بسته به شرکت تولید کننده آن یا نوع تراشه ، ممکن است عبارات به کار رفته یا شکل ظاهری منو ها، متفاوت باشند.فارغ از نوع مودم باید به چند نکته جهت اتصال صحیح دستگاه توجه کرد. ابتدا نحوه اتصال فیزیکی را توضیح خواهیم داد:

ابتدا، حتما یک سرویس اینترنت ADSL مطابق با نیاز خود خریداری کنید و از برقرار بودن سرویس خودتان اطمینان حاصل کنید.

راه اندازی سریع مودم نوید بررسی navidrev.ir

1- ابتدا کابل تلفن را به مودم متصل کرده و سوی دیگر این کابل را به پریز تلفن وصل کنید. لازم به ذکر است در صورتی که هنگام برداشتن گوشی تلفن روی خط نویز وجود دارد، بهتر است از یک دستگاه اسپلیتر خط تلفن بین مودم و پریز تلفن استفاده نمایید.

2- سپس کابل شبکه LAN ( از نوع کابل های RJ-45) را به یکی از پورت های روی مودم متصل نمایید و سمت دیگر این کابل را به پورت کارت شبکه کامپیوتر یا لپ تاپ خود وصل نمایید.

3- در آخر با اتصال کابل آداپتور برق به مودم  و وصل کردن دوشاخه آداپتور به برق شهری، گام نهایی را در اتصال فیزیکی دستگاه خود بردارید.

4- اکنون کافی است دکمه پاور دستگاه را فشار دهید تا مودم ADSL شما روشن شود.

اگر تمامی مراحل بالا را به خوبی انجام داده باشید و سرویس ADSL خط تلفن شما نیز متصل باشد (این امر از طریق شرکت های ارائه دهنده صورت می پذیرد) و کامپیوتر شما نیز روشن باشد؛ چراغ های هشدار دهنده روشن بودن دستگاه، اتصال تلفن و وجود سرویس ADSL روی این خط و چراغ LED مربوط به پورت شبکه ای که کامپیوتر خود را به آن متصل نموده اید؛ روشن خواهند شد.

باید توجه داشته باشید که تنها در صورتی که خط تلفن شما برای سرویس ADSL رانژه شده باشد می توانید پس از تنظیم دستگاه به اینترنت متصل شوید و در غیر این صورت امکان دسترسی به اینترنت وجود نخواهد داشت.

در این مرحله با ساده ترین روش ممکن به تنظیم نرم افزاری مودم ADSL خواهیم پرداخت به صورتی که شما عزیزان تنها با طی چند مرحله به اینترنت پر سرعت دسترسی یابید. کافیست مراحل ذکر شده را با توجه به تصاویر و با دقت انجام دهید.

1- مرور گر صفحات وب ( نرم افزارهایی مانند Google Chrome، Mozilla Firefox، Internet Explorer و …) را باز کنید و در قسمت وارد نمودن آدرس های اینترنتی عبارت 192.168.1.1 را وارد کنید و کلید Enter را در صفحه کلید فشار دهید.

راه اندازی سریع مودم نوید بررسی navidrev.ir

2- صفحه ای مانند شکل زیر در مرورگر شما نشان داده خواهد شد. در این مرحله می بایستی در قسمت های مربوط به Username و Password عبارت admin را به صورت لاتین و با حروف کوچک وارد نمایید.

روی دکمه Login کلیک کنید تا وارد رابط کاربری دستگاه شوید.

راه اندازی سریع مودم نوید بررسی navidrev.ir

توجه: در صورتی که پس از انجام مرحله 1 صفحه بالا نمایان نشد، احتمالا یک پراکسی روی سیستم شما تنظیم شده باشد، جهت رفع این مشکل با مراجعه به منوی Tools، قسمت Internet Option، قسمت Connections و نهایتا LAN Settings تیک مربوط به استفاده از پراکسی را غیرفعال کنید و با کلیک روی OK تنظیمات خود را نهایی کنید.

راه اندازی سریع مودم نوید بررسی navidrev.ir

3- پس از ورود موفقیت آمیز به رابط کاربری مودم، صفحه مانند تصویر بالا را مشاهده خواهید نمود. حال روی منوی (Quick Setup) یا (Quick Start) کلیک کنید تا وارد پروسه راه اندازی سریع مودم شوید و سپس بر روی RUN WIZARD کلیک کنید.

4- در قسمت بعدی مراحل راه اندازی مودم ADSL جهت دسترسی به اینترنت پر سرعت برای شما توضیح داده خواهد شد. روی گزینه NEXT کلیک کنید

راه اندازی سریع مودم نوید بررسی navidrev.ir

5- در این مرحله معمولا از شما خواسته می شود تا محدوده زمانی منطقه دستگاه خود را مشخص کنید که در این مرحله می بایست گزینه (GMT +03:30 Tehran) را انتخاب نمایید و روی NEXT کلیک کنید.

6- در این مرحله نوع اتصال اینترنت خود را مشخص کنید که در صورت استفاده از اینترنت پر سرعت؛ لازم است گزینه (ADSL WAN PPPoE/PPPoA) را انتخاب نمایید و سپس روی دکمه NEXT کلیک کنید.

راه اندازی سریع مودم نوید بررسی navidrev.ir

7- در این مرحله باید اطلاعات مربوط به شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنتی خود را وارد کنید. در قسمت Username نام کاربری و در قسمت Password رمز عبوری را که از شرکت طرف قرارداد خود دریافت نموده اید؛ وارد کنید.

مقادیر مربوط به VPI و VCI در شرکت های اینترنتی ایران (مانند مخابرات، آسیا تک، شاتل، های وب و …) به ترتیب برابر با اعداد 0 و 35 می باشد.

توجه کنید که Connection Type شما باید PPPoE LLC باشد که به صورت پیش فرض تنظیم شده است و نباید تغییری در آن ایجاد نمایید. نهایتا روی دکمه NEXT کلیک کنید.

راه اندازی سریع مودم نوید بررسی navidrev.ir

8- این مرحله مربوط به استفاده از قابلیت وایرلس در مودم هایی است که دارای وای فای می باشند.

در صورتی که نمی خواهید از وای فای استفاده کنید تیک گزینه Deactivated را انتخاب کرده و روی NEXT کلیک کنید. در غیر این صورت به این صورت ادامه دهید:

o در قسمت Access Point گزینه Activated را انتخاب کنید.

o قسمت SSID مربوط به نام وای فای شماست. نام دلخواه خود را ترجیحا به زبان لاتین انتخاب نمایید.

o گزینه Broadcast SSID مربوط به انتشار نام وایرلس دستگاه شما می باشد که باید گزینه Yes را انتخاب کنید.

o قسمت Authentication Type مربوط به پروتکل امنیتی مورد استفاده جهت استفاده به شبکه وایرلس می باشد که توصیه می شود گزینه WPA2-PSK را انتخاب نمایید.

o قسمت Encryption جهت تنظیم نوع پروتکل رمزنگاری وای فای قرار داده شده است که توصیه می شود گزینه AES که به صورت پیش فرض تنظیم شده است را انتخاب کنید.

o در قسمت Pre-Shared Key  رمز مورد نظر وای فای خود را وارد نمایید . توجه نمایید که این رمز حتما باید بین 8 الی 63 کاراکتر باشد و توصیه می شود جهت امنیت بیشتر از ترکیب حروف و عدد استفاده کنید.

روی دکمه NEXT کلیک کنید.

راه اندازی سریع مودم نوید بررسی navidrev.ir

9- در این قسمت به شما اعلام می شود که راه اندازی مودم ADSL شما کامل شده است. جهت ذخیره تنظیمات روی گزینه NEXT کلیک کنید.

راه اندازی سریع مودم نوید بررسی navidrev.ir

10- در آخرین قسمت دستگاه به شما پیغام می دهد که تنظیمات شما ذخیره شده است و خلاصه تنظیمات اعمال شده را نشان می دهد، حالا روی CLOSE کلیک کنید و از اینترنت پر سرعت خود لذت ببرید.

این آموزش را با دوستان خود به اشتراک بزارید

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *